| InFiNiTi13 a întrebat:

am un laptop Dell inspiron 1545 de 5 ani si de cateva saptamani se incalzeste foarte tare cu ajutorul unei aplicatii temp. ajunge la 103 grade cand sunt in jocuri si cand stau pur si simplu pe net imi sta in 80 de grade, am cumparat o pasta termoconductoare cu cateva zile in urma am aplicat pe procesor acea pasta. dar degeaba doar cateva zile a dat rezultate dar azi s-a stins dintr-o data laptopul, l-am deschis din nou si nu mai era pasta deloc decat foarte putin pe marginile procesorului. am pus din nou pasta si e tot la fel. nu stiu ce sa mai fac
PS: am si un cooling pad de cativa ani dar e degeaba spuneti-mi si mie niste solutii numai stiu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Degeaba ai aplicat pasta termoconductoare, si ti-ai luat acel cooling pad. Unde era mai important de curatat nu l-ai curatat. Trebuie desfacut cooler-ul din laptop, si curatat de praf, deoarece nu-si mai face aerisirea corespunzator din cauza prafului, s-a acumulat prea mult. Curata-l acolo, si dupa aia mai vorbimwinking

Bft!

1 răspuns:
| Andi86 a răspuns:

Du-te la cel mai apropiat service.