| tiranianuuu a întrebat:

..Am un laptop Lenovo Flex 2-15 iar acum cateva zile...Am dat un update la windows 10..totul bine si frumos, dar dupa ce update-urile sau instalat si-a dat un restart după ce s-a aprins ecranul apare mov si verde pe părți. Am incercat tot ce se putea laptopu-ul am mers perfect pana sa își dea update. Daca stii cumva cum se poate repara si in cel mai rau sa înlocuiesc display-ul

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa conectezi laptopul al un alt monitor daca acolo merge s-ar putea sa iti trebuiasca display nou, mai poti incerca sa pui un windows 8 sau 10 din nou fara update-uri sa vezi ce se intampla.

| tiranianuuu explică (pentru MihaiNicu23):

Am conectat laptop-ul la un televizor...Si totul este in regula Am scos SSD din laptop Si am avut SSD cu windows 10 pre instalat..Si tot la fel imi apare...sad

| tiranianuuu explică (pentru MihaiNicu23):

Salut...am schimbat SSD cu un alt SSD cu windows 10 fără update fără drivere su tot la fel imi apare Si am conectat laptop-ul la un televizor si merge perfect laptop-ul funcționa perfect inainte sa-i dau update

| flixbuster a răspuns (pentru tiranianuuu):

Porneste laptop cu Live Ubuntu 18.04 (de-abia a iesit ieri, e proaspat). daca face la fel, ai clar o problema cu display-ul si chestia cu update-ul de Windows a fost doar o coincidenta.

| Bogdan70001 a răspuns:

Da,Mihai are dreptate