| LoveHHHHH a întrebat:

Am un laptop Lenovo G510 si am o problema cu tastele F1-F12,acestea executa comenzi rapide la o simpla apasare(de exemplu daca apas f3 creste volumul,fara a trebui sa apas alt buton pentru a forma o combinatie, de exemplu Fn+F3).Vreau sa stiu cum pot dezactiva aceste comenzi rapide,deoarece in unele aplicatii am nevoie de F1, F2,F3,F4 etc. si nu le pot utiliza deoarece acestea executa comenzi rapide).

3 răspunsuri:
| Admunssen a răspuns:

Exista posibilitatea ca tasta Fn sa fie vesnic "apasata" permanent din cauza unui suc dulce si lipicios si chiar obraznic care s-a varsat acolo. Revisuieste acea tasta sau instaleaza drivere originale de la Lenovo.

| LoveHHHHH explică:

Laptop-ul e cumparat de 2 saptamani, sucul dulce n-a ajuns pe tastatura...si am toate driverele instalate corect...comenzile rapide sunt din fabrica, ma intereseaza cum le dezactivez.

| K0sti a răspuns (pentru LoveHHHHH):

Din BIOS, exista optiune, da voi ce sa va uitati!