| ML_Cristian_2002 a întrebat:

Am un laptop Lenovo Thinkpad Edge E540. Cand l-am luat, avea un i3-3120m si 4 gb ram. Eu i-am mai pus 8, si i-am schimbat procesorul cu un i7-3540m. Problema e ca nu stiu ce sa fac, deoarece inainte imi mergea csgo-ul in 100 fps-uri, iar acum, cu un cpu mai bun, merge 3 secunde in 30 fps, 3 secunde in 60, asa patesc la toate jocurile.
Mentionez ca dupa ce am bagat cpu-ul nou in laptop, nu am instalat nici un driver sau chestii de astea.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

BIOS-ul îți recunoaște corect noul procesor?
RAM-urile sunt compatibile? încearcă să-l pornești doar cu bareta de 8 (cea nouă).

| ML_Cristian_2002 explică (pentru mihai69):

La BIOS scrie numele si specificaţiile noului procesor corect, am sa încerc problema cu RAM-ii, mulţumesc mult!

1 răspuns: