| ML_Cristian_2002 a întrebat:

Am instalat pe un Lenovo Thinkpad Edge E531 un I7-3520M. Original, avea un i3-3120M, iar socket-ul pentru procesoare se potrivea la amandoua. Dupa ce l-am instalat, am inceput sa am IMENSE drop-frame-uri la jocuri. De exp, inainte aveam 60-70-80 fps pe CS:GO, acum imi duce doar in 20, maxim 30 constant. Am instalat driver-urile de pe DriverSolution Online, am reinstalat windows-ul, dar am văzut că procesorul stă la 80-81°C. (mentionez că nu i-am pus pastă termoconductoare). Oare de la asta sa fie lag-ul?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

La 80-81°C microprocesorul nu e overheated - deci nu de la asta e problema

| ML_Cristian_2002 explică (pentru sierra1):

Şi care e problema atunci?

| sierra1 a răspuns (pentru ML_Cristian_2002):

De-ar fi computerul lângă mine, ți-aș putea spune dar așa... doar mi-aș da cu părerea și e inutil

3 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

In momentul in care schimbi procesorul pui si pasta cand il ansamblezi la loc.