| tzebi1 a întrebat:

Am un laptop MSi CX500DX si cred ca nu imi mai merge placa video,nu imi merg jocurile, iar din cate am citit pe net placa video e incorporata in cea de baza, puteti sa imi spuneti cum aflu sigur daca problema e de la placa video si cat m-ar costa una la buget redus?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Daca sigur s-a bulit placa video, care eu sigur cred ca nu este incorporata in placa de baza ci in procesor, trebuie in locuit procesorul. Mai bine ti-ai cumpara un laptop nou, decat sa schimbi un procesor pe un laptop, este foarte foarte costisitoare operatiunea.

| tzebi1 explică (pentru Jipa95):

Voi mai incerca sa instalez driverele dar, nu am mari sperante.