| Burnaz_Marian_1999 a întrebat:

am un Laptop Toshiba Satellite C850-179 cu Windows 8 pro de 64-bit, procesor i3-2310M 2,1 GHz, memoria RAM-4GB si placa video AMD Radeon HD 7610M 1GB DDR3 dedicat si am 2 intrebari :

1.De unde stiu daca placa video este instalata?
2.Mai important de unde stiu daca jocul se pune pe placa Intel sau pe AMD Radeon?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Te uiti in device manager si vezi daca driverele sunt instalate! Placa dedicata intra automat in actiune in functie de cerintele aplicatiei, daca are driverele instalate!

Lasati jocurile si puneti mana si cititi!

| RCristofor a răspuns:

Click dreapta pe desktop, daca apare Intel in meniu e Intel, daca apare Catalyst, e AMD.

| Burnaz_Marian_1999 explică (pentru RCristofor):

Daca dau click dreapta pe desktop nu pare nimic adica primul lucru e view si ultimul personalize happy

| RCristofor a răspuns (pentru Burnaz_Marian_1999):

Inseamna ca nu ai instalata nici una din placile video.