| anonimromaniaRo a întrebat:

Am un laptop Toshiba satellite si se restarteaza din senin cand il aprind! Dupa ce isi face damblaua de restartat care poate sa dureze si 30-90 de minute ma lasa si pe mine sa intru pe desktop! Prima data am instalat un nou Windows (de la XP la 7) si tot se restarteaza. Cred ca am instalat windows-ul de peste 10 ori.Am desfacut laptop-ul crezand ca e o problema de praf si de supra incalzirea procesorului, dar nu am gasit mult praf si l-am asamblat din nou!

Ce credeti?

(PS problema nu e din windows )

2 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Mai mult ca sigur e o problema la placa video ar trebui facut un reballing dar prima data incearca si schimba hardul s ar putea sa ai baduri pe el deci pot fi mai multe cauze ia-le pe rand

| anonimromaniaRo explică (pentru shannygelu):

Cateodata mi se face ecranul galben, banuiala mea ar fi ca placa video ar face figuri! Dar ai dreptate ar trebui sa incerc un nou hard!