| andreipopa73 a întrebat:

Am un Lg g2 nou nout, si am o problema cu bateria.Pana acum l.am incarcat de 3 ori (3 cicluri complete incarcat 100% si lasat sa se termine bateria) si de fiecare data nu a tinut mai mult de 24 de ore.As dori sa stiu cat ar trebui sa tina telefonul in urmatoarele cazuri:
1. Utilizare normala :vorbit 1-2 ore,wi-fi pornit, putin browser si facebook;
2.Jocuri :Real racing 3 si in acelasi timp facebook si messenger.
De asemenea as dori sa imi da-ti cateva sfaturi cu ce ar trebui sa fac ca sa ma tina cat mai mult bateria.Multumec anticipat, Dau funda.winking

Răspuns Câştigător
| AndreiasM123 a răspuns:

Si eu am un g2 si nu am probleme cu el. S-ar putea sa ai bluetooth-ul/hotspot-ul/locatia pornita. Daca inca ai probleme cu bateria iti poti pune un sistem de operare pe el gen Cyanogenmod fiindca ajuta. Poti sa iti pastrezi bateria mai mult daca stingi toate aplicatiile cand nu iti trebuie si da-ti luminozitatea la minim.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Wi-Fi dreneaza bateria pe orice telefon daca stai cu el pornit! Il pornesti numai cand ai nevoie, altfel te-a rupt la baterie! Bluetooth la fel!

| Kitt3 a răspuns:

E mormal sa iti tina 24h bateria la un g2, la cum il folosesti tu.
1- scade luminozitatea ecranului cand nu ai nevoie da luminozitate mare
2- opreste wi-fi-ul cand nu il folosesti

| Si_Atat_Stefan_1979 a răspuns:

Cumpara alta bareie si baga un flameware mai nou!