| kikizzz a întrebat:

am un monitor led Samsung de 27 de inch si tot imi apare o umbra pe el, ba in partea dreapta, ba in mijlocul ecranului, ba in partea stanga si daca inchid monitorul si il pornesc iar dispare, dar apare la loc dupa o anumita limita de timp, acum depinde. Odata imi apar constant la 2-3 minute o data pot sa stau si 2 ore sa nu apara... ce sa fac?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Singura modalitate este depanarea /reparatia la un service.

| VasileCristea a răspuns:

Probabil backlight ilumination sunt arse / pe punctul de a se arde.Doar depanare.

| kikizzz explică (pentru VasileCristea):

Si cum as putea remedia problema asta? Vrei sa iti trimit niste poze sa vezi cum se vede?

| VasileCristea a răspuns (pentru kikizzz):

Nu sunt de meserie.Cel mai bine dus la un depanator de la tine din localitate. Vezi ca iti spune, cat costa, daca merita...