| alex_3858 a întrebat:

Salut TPU,am un Nokia n97, nu stiu ce are nu merge sa il incarc,cand bag incarcatorul in el nu se inrcarca,ce e de vina? incarcatorul e bun stiu asta sigur, se poate schimba mufa de incarcare a telefonului? sau cum pot incarca bateria prin fire sau cv?

4 răspunsuri:
| PiataROcom a răspuns:

Este incarcator "universal" pentru orice fel de baterie dar bateria trebuie scoasa din telefon. Se gaseste ma majoritatea magazinelor sau online.

Curata mufa sau cel mai recomandat du-te la un service.

| alex_3858 explică (pentru PiataROcom):

Imi poti da mai multe detalii despre acest incarcator universal? adica cum functioneaza? si cum incarca bateria daca este scoasa din telefon? dau funda

| PiataROcom a răspuns:

Http://www.gsmnet.ro/......tori--3568

Se scoate bateria din telefon se conecteaza la pini din incarcator si se regleaza tensiunea, oricum daca iti cumperi primesti manual de instructiuni.

| membrudeonoare a răspuns:

Gaseste un telefon la care sa se potriveasca bateria si fa prin rotatie cu bateriile adica daca ti s-a descarcat bateria iei bateria de la celelalt o pui in telefon si bateria descarcata o pui in telefonul nefolosit si il pui la incarcat