| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Am un pc vechi pe care vreau sa instalez Windows 8 neaparat.
Am verificat daca il pot instala si am constatat ca procesorul nu suporta NX-ul (XD-ul) deloc.
Ma gandesc sa instalez Windows 8 Consumer Preview care nu cere NX, chiar daca e beta si a expirat.
Intrebarea este, daca il instalez ce se intampla, nu il pot utiliza deloc, nu pot sa il activez cu ceva soft?

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

NU! Va fi respins de sistem! Vrei primii mesaje de incopabilitate cu ce ai tu in PC!
In plus poate nici driver-ele (placa video/sunet/PLACA DE BAZA)SA NU-TI suporte sad

| bz06kou a răspuns:

Frate.Instaleazal pentru ca doar cand o sa il deschizi iti apare un mesaj si dai X. Si ca sa instalezi driverele descarcati Driver Geniuss si ti le da el.
Funda?