| AlExAlEx2000Bz a întrebat:

am un Samsung galaxy s6 si se conecteaza greu la wifi am Android 7.0 se conecteaza greu din cauza la software sau are el o defectiune?

13 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Am avut și eu s6. E de la update, mai are câteodată erori. Fa-l sa revină la setările din fabrica, ar trebui sa-și revină. Dacă nu, încearcă poate poți sa faci downgrade la Android. Dacă nu merge, scapă de el cât mai repede și ia-ți altul.

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru Bondarel99):

Dar pot sa ii bag Android 6 la loc?

| Bondarel99 a răspuns (pentru AlExAlEx2000Bz):

De asta nu m-am interesat pentru ca am trecut pe IOS și știu ca acolo se poate sa faci downgrade dar nu vei mai putea face update după aceea. Poate găsești pe net legat de asta. Oricum ar trebui sa se rezolve cu o resetare generală.

| Rommeo a răspuns (pentru AlExAlEx2000Bz):

Pune un custom rom pe el si o sa-ti mearga si mult mai bine telefonul, nu e nevoie sa scapi de el.

| Clorox a răspuns:

Poate este o problema cu router-ul.

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru Clorox):

Pe alte telefoane nu am probleme

| Clorox a răspuns (pentru AlExAlEx2000Bz):

S-ar putea sa fie de la telefon atunci, nimeni nu stie ce poate fi precis...

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru Clorox):

Ma gandeam sa ii dau o resetare dar mi e sa nu pierd pozele din el

| Clorox a răspuns (pentru AlExAlEx2000Bz):

Faci un back-up.

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru Clorox):

I am bagat contul de Samsung si cred ca nu se sterge nimic daca il am bagat

| rootadv a răspuns:

Salut! Driver-ul este instalat gresit sau nu ai dat update.

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru rootadv):

Acum 3 zile i am dat update mi-a gasit un nou update