| dragoshudita a întrebat:

Am un site pe ucoz ( http://campionate.do.am/ ) este inca in lucru si vreau sa ii dau drumu abia dupa ce fac tot ce este necesar.Dar sa trec la intrebare.Stie cineva un script sau cum pot face sa vad Moderatorii,Designerii, Adminii [Staff-ul] dar intr-o alta pagina.
Adica nu sa dau la membri si sa ii vad pe toti ci pe o pagina sa vad doar staff-ul

FUNDA

4 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

Ceea ce vrei tu deja implica programare WEB.
PHP, Retelistica, Javascript, CSS etc.
In fata (interfata ma refer) sta Javascript-ul.
In spatele tuturor acestor minuni (pe server ) se afla notiune de PHP, ASP.NET,Python
Un programator web bun cu siguranta iti poate face aceste lucruri.
Site-ul mentionat de tine este un web-hosting gratuit de site-uri si te limiteaza la optiuni, pe cand un site facut de la 0 poti face absolut orice.
Si pentru web-hosting exista zeci de site-uri care iti pot tine site-ul deschis permanent.(contra-cost, bineinteles dar foarte ieftin, 2 E maxim pe luna)
Exemplu :
http://ipage.com
http://godaddy.com

| dragoshudita explică (pentru 2Low):

Am mai fost pe un site, care era gratuit si avea pagina asta cu staff-ul deci este posibila chestia.
Daca sti pe cineva care imi poate da un script este binevenit big grin

| K0sti a răspuns (pentru dragoshudita):

Depinde de platforma! Degeaba ai vazut pe alt site!

| SilverF8ith a răspuns:

Pai daca spui ca este pagina ta si inca lucrezi la ea, realizezi ca nu este nevoie de un script, indifirent in ce ai facut website-ul ai nevoie sa faci tu o alta pagina pe care sa pui doar staful si membri sau ce vrei sa fie afisat acolo printr-o singura interogare la baza de date... nu iti va putea oferi nimeni un script care sa faca asta fara sa cunoasca dupa ce criteri sunt salvati membri in db si sunt deosebiti de privilegii ca si staff design si etc...

Oricum daca website-ul are astfel de restricti gen admin staf design etc... si tu ceri un script pentru afisare pe o alta pagina doar cele mentionate mai sus, iti sugerez sa vb cu cine a facut website-ul sau sa cauti tutoriale despre programul in care ai facut websitul.

Bafta in continuare!