| AidDja a întrebat:

am un Toshiba satelitte p50-c i7 6500U si placa video nVIDIA 4g constructie din aluminiu. In jocuri se incalzeste foarte tare partea din dreapta unde este aerisirea. Este ok?

6 răspunsuri:
| DanielF94 a răspuns:

Orice lucru solicitat se încălzește deci da e normal.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Cand folosesti jocurile o perioada destul de indelungata toate se incalzesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In partea dreapta langa aerisire este procesorul. Inainte sa joci vreun joc cauta si vezi cerintele de sistem recomandate. Daca sistemul tau nu este recomandat pentru jocul acela, dupa un timp pasta termica se usuca, nu mai raceste placa de baza si se strica definitiv.Ori se suprasolicita procesorul si isi da duhul el mai intai.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Constructia aia din aluminiu nu este "constructie" ci radiator. Tocmai pentru asta este pus ca sa se faca mai rapid transferul de caldura de la placa in atmosfera. Daca nu se opreste inseamna ca totul este in tregula. Daca vrei sa ajuti poti lua un suport cu cooler: https://www.google.ro/#q=suport+cu+cooler+pentru+laptop

| Tassara a răspuns:

Este ok dar trebuie sa ai rabdare sa se raceasca

| Decicumzici a răspuns:

Nu prea. Ia afterburneru si vezi temperaturile. Normal temperatura conteaza, daca iti arata sub 75 grade e safe daca e peste nu e ok. Ia-ti cooler pad.