| AlinH05 a întrebat:

As avea nevoie de un script gen Jcow, phpFOX, SocialEngine sau Dolphin pentru a crea o comunitate online/retea sociala dar GRATUIT. Am vrut sa folosesc wall.fm pentru ca imi place ce poti face cu el dar nu este gratuit. Vreau sa platesc doar domeniul, nu si scriptul sau platforma pe care voi construi aceasta retea de chat big grin. Va rog ajutati-ma, am cautat scripturi pe tot internetul dar nu am gasit nimic bun. Fundita. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ce domeniu vrei - ro sau com/altceva? De unde ai hosting si cit ai dat/ce primesti? Nu de alta, dar sint si eu in cautare de hosting in Romania cit mai OK, ca ala din afara e OK pentru ce ma intereseaza in afara, local prefer sa ma mut intr-un datacenter prin Bucuresti/Cluj pe undeva.
P.S. Arunca o privire aici - https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_social_networking_software

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa iei WS-urile sa ti le bagi undeva! E absolut legala si recomandata doar pentru fraierii care vor sa plateasca fara rost ceea ce poate fi cumparat oricum direct (da, WS-urile nu e musai sa le cumperi prin intermediari!).
@AlinH05: Din pacate, trebuie' sa platesti domeniul si hostingul. Te pot rezolva cu discounturi in ambele cazuri, contacteaza-ma pe privat. Legat de script... ai o tona de optiuni gratuite, fiecare cu chichitele ei - http://prntscr.com/100oc9 (astea sint doar cele disponibile direct pentru instalare pe server prin Softaculous la hostul unde am eu, de gasit gasesti inca de 2-3 ori pe-atitea scripturi gratis care sa merite macar incercate).

| AlinH05 explică (pentru KodrutZ):

laughing lol. pai hosting am, si domeniul o sa-l cumpar. am nevoie doar de un script sau o platforma gratuita pe care sa fac aceasta comunitate

| AlinH05 explică (pentru KodrutZ):

Da. stiu, hosting am, iar domeniul il voi cumpara dar deocamdata am un domeniu gratuit ca sa testez scriptul/platforma. Eu am nevoie doar de un script sau o platforma GRATUITA pe care sa creez comunitatea.

| AlinH05 explică (pentru KodrutZ):

Pai.10 gb de hosting gratuit in US. domeniu nu stiu..ro sau.net, inca nu m-am gandit nici la nume. vreau sa am script-ul cu tot ce trebuie si abia apoi ma pun pe treaba ca lumea. ma uit peste lista aia. daca gasesc ceva ce imi place mult ai fundita! mersi

| KodrutZ a răspuns (pentru AlinH05):

Daca cumva te hotarasti la.net, sa dai un pemeu, te rezolv de vreo 25-30% reducere la GoDaddy. La.ro, sa ne zici si noua de unde ai luat, ca inca sint in dubii...

| KodrutZ a răspuns (pentru AlinH05):

Gratuit? Nu, nu, nu! Vrei sa muncesti si sa te trezesti ca dupa citeva luni pierzi tot? Stii ca astea gratuite nu ofera nici o garantie, nu?

| AlinH05 explică (pentru KodrutZ):

Da dar... astia au o gramada de facilitati, si ii stiu demult..am incredere in ei

| KodrutZ a răspuns (pentru AlinH05):

Eh, pina la proba contrarie... 000webhost cumva?

| AlinH05 explică (pentru KodrutZ):

Nu. cixx6. dar faza e ca nu prea am nici bani de aruncat asa. ce e gratis e mai... la indemanalaughing

| KodrutZ a răspuns (pentru AlinH05):

De multe ori, ce e gratis ajunge sa te coste mult mai mult in draci si timp pierdut mai tirziu.
P.S. AStia de la SiteGround au o oferta cu 10 dolari/an, servere in Europa, foarte decent - siteground.com/friends.htm

| AlinH05 explică (pentru KodrutZ):

Hmm..trimite-mi un mesaj cu ID-ul tau

| AlinH05 explică (pentru KodrutZ):

Hmm..trimite-mi un mesaj cu ID-ul tau. vad ca te pricepi. si as cam avea nevoie de prieteni de genul asta. cand mai am nevoie de cate un sfathee hee

| KodrutZ a răspuns (pentru AlinH05):

Ce domeniu vrei - ro sau com/altceva? De unde ai hosting si cit ai dat/ce primesti? Nu de alta, dar sint si eu in cautare de hosting in Romania cit mai OK, ca ala din afara e OK pentru ce ma intereseaza in afara, local prefer sa ma mut intr-un datacenter prin Bucuresti/Cluj pe undeva.
P.S. Arunca o privire aici - https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_social_networking_software

| schajuman1344 a răspuns:

Tu vezi-ti de Radio Euforia si taci.