| MarinusDragoi a întrebat:

As vrea sa achiziționez acest laptop dar, zic sa mai cer păreri înainte de-al achiziționa. din punctul meu de vedere, este un laptop bun.

Asus X509JP
Procesor:
i7 1065G7
Nr nuclee:4
Frecvență nominala: 1. 3GHz
Frecventa turbo boost: 3. 9GHz

Display:
Diagonala:15, 6 inch
Format display:full HD
Tehnologie display: LED
Rata de refresh:60Hz
Rezoluție:1920 x 1080

Memorie:
8GB, DDR4
Frecvență: 2400 MHz

Hard disk:
SSD 512 GB
Interfață SSD: M.2

Placa video:
Dedicata, nVidia GeForce MX
Model: MX330
Capacitate memorie: 2048 MB
Tip memorie: GDDR5

Cam astea-s specificațiile importante..singurul lucru pe care nu-l are si pentru mine era putin necesar, este unitatea optica. (prețul este de 3400lei)

Astept răspunsuri!
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Andresso a răspuns:

Nu prea... mai bine iei un laptop cu placa video dedicata nVIDIA 1650 sau 1650 ti tot pe la acelasi pret 3400 ron. Cauta si tu pe pc garage sau pe eMAG.
Si Intel si ryzen sunt bune ca procesoare, ia care-ti place, sunt cam egale la performanță, la racire ryzen poate sta un pic mai prost(desi nu-s sigur la laptopuri).

4 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Daca vrei sa-l folosesti si la jocuri, nu e bun. Daca vrei sa-l folosesti doar pentru filme, browser, facultate/liceu/munca, e bun

| MarinusDragoi explică (pentru Andresso):

Ma gandeam ca la specificațiile astea e destul de ok și pentru gaming

| Andresso a răspuns (pentru MarinusDragoi):

Nu prea... mai bine iei un laptop cu placa video dedicata nVIDIA 1650 sau 1650 ti tot pe la acelasi pret 3400 ron. Cauta si tu pe pc garage sau pe eMAG.
Si Intel si ryzen sunt bune ca procesoare, ia care-ti place, sunt cam egale la performanță, la racire ryzen poate sta un pic mai prost(desi nu-s sigur la laptopuri).