| SoleX a întrebat:

Salut TPU! Aș vrea să cumpăr un laptop resigilat si nu stiu cat de sigur este, ce probleme ar putea avea daca a fost expus intr-un showroom de exemplu? Chiar imi doresc acest laptop dar nu stiu daca o varianta resigilata este sigură...

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Are garanție min 2 ani deci care-i problema?

| dannyel86 a răspuns:

Va trebui sa iei in considerare diferenta de pret dintre acelasi produs nou si varianta lui resigilata. Daca doar a fost desfacut pentru teste sau a fost returnat din cauza faptului ca unui cumparator anterior nu i-a placut culoarea sau performantele lui, valoarea produsului la raft nu ar trebui sa scada drastic. Daca are un pret care bate la ochi (mult mai mic decat varianta sigilata), atunci e clar ca are unele hibe pe care vanzatorul ti le poate spune sau nu. Oricum, produsul resigilat se bucura si el de garantie si nu te expui la niciun risc daca il testezi in detaliu in termenul in care poate fi returnat.

| Zuzu1991 a răspuns:

Are garantie?
adioz, e pe bune, asta e singura chestie la un laptop nou: garantia

| Victor1398 a răspuns:

Deci eu tot am iphone resigilat si stiu ca daca gadgetul ți-l ofera cu garanție, atunci face! Mai ales doar ca tu ai mentionat ca a stat la show-room, atunci la sigur nu are probleme.A stat doar pentru reclamate! Funda?!