| Norbert97 a întrebat:

As vrea sa imi fac upgrade la PC-ul meu ce imi recomandati sa imi cumpar? Un SSD sau mai bine o placa video? Am urmatoare configuratie: RAM 6GB, Procesor Dual-Core 2. 90Ghz, Placa video GT 630 (2GB DDR3 128 BITI) plus un HDD de 160GB. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Pai pentru jocuri ai nevoie de spatiu de stocare mai mare si placa video momentan o ai destul de ok.
Ar trebui sa iti ei un procesor ceva mai bun pentru programare deci iti trebuie neaparat.
SSD-ul e bun daca iti permiti si pui windows-ul pe el.
Ram-ul ai placutele egale? adica ruleaza in dual channel?
Recomandarea mea e pentru procesor si ssd, in viitor iti ei o placa video. (in iarna va aparea noua serie nVIDIA parca, se vor ieftinii )

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce procesor dual-core mai precis si ce vrei sa faci cu el(jocuri sau nu?).

| Norbert97 explică (pentru sltlp):

Si jocuri si programe procesor G2020

| sltlp a răspuns (pentru Norbert97):

Daca vrei jocuri atunci clar e mai ok o placa video(mai intai o vinzi pe actuala). Programarea presupun ca la nivel de ce faci la scoala, asa ca fie ca ai ssd sau nu, tot atat de rapid o sa se compileze programele.

| XD_Vladut_1994 a răspuns:

Nicidecum