| Timotey99 a întrebat:

as vrea sa imi vand un telefon la abonament de la rcs-rds pe 12 rate iar parintii nu ma lasa spune ca dupa ce il platesc pe tot atunci pot sa il vad.Dar de ce? Nu pot sa il vand si asa cu abonament si sa il platesc? Mama zice ca trebuie sa il platesc ca sa il vand.Pot sa il vand si daca este la abonament?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Il poti vinde, maicata te minte ( rima )
Nu, acum vorbesc serios. Poti vinde telefonul, platind in continuare ratele.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa il vinzi, dar daca iti iei un telefon in rate de ce l ai vinde asa repede? mai merita efortul de a face rate daca la urma urmei nu ai nevoie de el?

| Skillzy2001 a răspuns:

Nu logic laughing)). Abonamentul este al tau laughing)) nu poti sa i-l dai altcuiva.

| suntserios a răspuns (pentru Skillzy2001):

Da omul vinde telefonul nu abonamentul ce treaba are una cu alta?