| Cristiparkour a întrebat:

As vrea sa stiu daca la un PC (vechime 8 ani, Processor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 1. 80GHz
Placa Video:Geforce 8400 GS(512Mb) as putea adauga un procesor mai bun, de 2.6/3.0 Ghz si o placa video mai buna.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Procesor nici o sansa. Trebuie schimbat placa de baza +ram+ daca vrei alt cpu+medii de stocare daca mai folosesti ide.
Placa video da, dar o sa ramana procesorul prea slab. Altfel zis, mai bine strangi bani de alt pc ca ala nu merita nici un ban in upgrade-uri.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu stiam ca trebuie scimbata si placa daca vrei sa scimbi procesorul sau mai bine mai multi rami

| SilviaDulcik a răspuns:

Da, poti sa adaugi o placa video dar trebuie schimbat tot calculatorul cat mai curand, dupa cum a spus si sltlp.

| Zelphixeo a răspuns:

In primul rand, Se poate schimba dar nu asa usor. Trebuie sa schimbi prima data placa de baza iar dupa procesorul, Sa ai grija ce placa de baza ei ca sa fie compatibila si cu placa video, Si cu rami

Sau poti sa cumperi de amandoua dar sa ai grija.

| radu05 a răspuns:

Se poate, dar trebuie schimbata si placa de baza, trebuie sa mai adaugi si rami. Parerea mea este ca nu se merita. Mai degraba iti iei unul nou.