| Mitu_Beto_1995 a întrebat:

As vrea sa stiu de ce am Lag in assassins creed´s nu prea ma pricep la PC, dar va pot da cateva detalii ca sa-mi puteti spune daca e din vina procesorului... multi spun ca e de la placa straight face....Deci am asa :

6 GB ram

Procesor : Intel(R)Core (TM) i3 CPU M 370 ( 2, 4 GHz )

Maxim graphic memory 1696 mb (ASTA CRED CA E PLACA laughing

60 Hz

32 bits

rezolutie 1366 x 768

directX 11

Intel(R) HD Graphics

Cred ca am umblap pe la setari straight faceva rog ajutati-ma nu stiu dc am lag in assassen creed´s si iar mai am lag in call of duty modern warfare 3 straight face DAU FUNDA! PLUS VOT!

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

De vina este GPU-ul integrat in procesor, este prea slab.(Intel HD graphics)
Daca vrei gaming trebuie sa-ti cumperi o placa video deidcata.

| Mitu_Beto_1995 explică (pentru IulianP):

Ma gandesc sa imi schimb laptopul imi iau eu altul, iar acesta il dau lui tata lasa-mi si mie un mesaj cam cum ar trebui sa fie pentru a suporta jocuri... in mare parte sa aiba minim 2, 6 ghZ si 6 gm ram big grin?

| IulianP a răspuns (pentru Mitu_Beto_1995):

Pai si in ce buget vrei sa se incadreze?
Nu mai bine iti cumperi un desktop?

| Mitu_Beto_1995 explică (pentru IulianP):

Pai am laptop si nu cred ca merge sa ii dau "UP" laughing) nu am pc si nu cred ca e posibil sa schimb piese pe el sad

8 răspunsuri:
| Romania2014 a răspuns:

Calculatorul din cate vad e bun dar daca jocul e online m-ar interesa ce viteza ai la netthinking

| Romania2014 a răspuns:

Dap asta am observat si eu thinking

| Rankup a răspuns:

E easy eu am un pc putin mai slabut ca al tau dar na csf, infine du-te la setari-grafica si dale pe toate pe cea mai mica, la rezolutie incearcale pe toate pana gasesti una care sa iti placa dar sa mearga si bine(setarile jocului xD)