| costi_8649 a întrebat:

Asi vrea sa pun si eu o intrebare. De ce imi zice ca in local disk C am doar 1.44 gb memorie libera? Si nu am multe fisiere in el. PLS spuneti-mi cum sa am mai multa memorie. PS: Am windows 7

Răspuns Câştigător
| Traianosik a răspuns:

Poi depinde cat spatiu ai pe local disk C iar windows-ul ocupa 8-10GB (windows 7), iar ca sa maresti memoria trebuie sa cumperi hard disk nou ( asta inseamna sa pierzi toate fisierele dar mai intai copiaza-le pe un hard extern sau un stick de cel putin 16GB.) sau poti sa-ti iei un alt PC cu hard disk-ul mai mare. Daca ai 156GB ia-ti unu de 280GB sau 500GB. Exista si de 1TB( Terra Byte), dar sunt mai scumpe. Funda?

1 răspuns:
| ionutz03 a răspuns:

De obicei windows 7 + cateva programe ocupa cam 10GB din memoria hardului, acum deinde daca ai hardul partitionat, cat are partitia de windows, ce memorie totala are hardul... pune mai multe detalii te rog.winking