| SpitzYT a întrebat:

Astăzi am avut parte de un eveniment mai puțin placut. Cu ceva zile în urmă am cautat un adaptor VGA- Hdmi, fiindcă am un televizor pe care vreau sa-l folosesc pe post de monitor pentru PC însă nu are mufa VGA, cea de monitor. Am luat un adaptor de la Media galaxy, ce-i drept, a fost greseala mea ca nu am întrebat pe cineva de acolo daca este bun sau nu. Am ajuns acasa, nu a mers... azi ma duc la ei sa intreb daca il pot returna, la care o persoana de acolo ma ia tare " dar daca nu va pricepeti, de ce cumpărați și nu lăsați pe altcineva sa ia? " presupun ca nu am fost primul care l-a deranjat pe băiatul respectiv. Deși, a fost numai vina mea pentru ca nu am întrebat, tonul băiatul respectiv nu mi-a plăcut, dar inteleg... posibil sa mai fi avut si alte probleme de genul și s-o fi saturat. Până la urmă am aflat de la alt magazin, ca ceea ce caut eu nu se gaseste in magazine ci doar în mediul online " in magazine găsești numai >hdmi-VGA ". Cei care au un asemenea adaptor, imi puteti spune de unde pot sa cumpăr și eu unul care sa meargă, eventual?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Ala nu e ADAPTOR ci CONVERTOR (VGA-anlaog, HDMI - digital) Din cate inteleg eu tu vrei un convertor in care sa intre semnalul vga si sa il trasnforme in semnal pentru hdmi. Ceva de genul asta iti trebuie https://www.emag.ro/......DCH6YMBBM/

3 răspunsuri:
| LadyDee89 a răspuns:

Cauta pe site-uri de vanzari second, de ex olx.o alta varianta ar fi ebay...amazon nu stiu daca are

| SpitzYT explică (pentru danutzu96):

Presupun ca da. Am trecut azi pe la eMAG si am întrebat de produsul pe care mi l-ai arătat, iar băiatul de acolo mi-a spus ceva de genul " nu-ti garantez ca o sa meargă " ieii... și l-am întrebat dacă există vreunul care sa meargă sigur laughing " nu cred, poate sa-ti meargă poate sa nu-ti meargă ". M-a lămurit laughing) cred ca o sa dau comanda de unul d-asta și să văd dacă merge sau nu. Parca poti returna la eMAG produsul?

| danutzu96 a răspuns (pentru SpitzYT):

Bineinteles ca il poti returna daca nu functioneaza. In 30 de zile parca.