| DoBrOOO2001 a întrebat:

astazi am zis si eu sa imi curat pc-ul dupa ceva timp de folosire. In mare am curatat placa video, processorul si pini ramilor, totul a mers bine, dar cand am bagat tot inapoi aparent un solt de ram s-a stricat/ars, cum e posibil asa? (nu era in priza cand l-am curatat) pot sa il repar cumva? (si nu, nu e ramul, l-am incercat deja cu cel care il folosesc acum)

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Poti incerca diferite versiuni de bios, dar slabe sanse sa te-ajute, poate un clear cmos. Fizic tu nu prea ai cum sa-l "repari", doar cineva ce ti-ar putea face desold/resold pe placa de baza, daca e ceva fizic si usor de facut. Daca nu, solutia "suprema" reprezinta alta placa de baza; sau garantie.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Operatia a reusit, DOAR bolnavul a murit. tongue