| Xenoverse1 a întrebat:

azi am primit upgrade la ultima versiune de windows 10 home pe laptopul meu HP 15-g011sq si de cand am primit acest upgrade temperatura laptopului ajunge pana la 50 grade cand nu ruleaza niciun program si inainte de upgrade temperatura normala era de 40 grade, ce sa fac? Dati-mi raspunsuri serioase.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Singura idee "logica", daca laptopul nu e chiar atat de nou si necuratat de mult, incearca sa-i faci o curatare, maxim sa nu-i acoperi aerisirea, sau s-o impunatatesti cu un cooling pad. In rest, daca provine din software incearca sa dezinstalezi upgrade-ul sau ce iti cauzeaza tie ridicarea temperaturii.

Bula
| Bula a răspuns:

Dupa alte cateva upgrade-uri va ajunge si peste 60. big grin
Va trebui sa-ti cumperi alt laptop nou, mai performant.
Asta-i politica de vanzare... tongue

| NLS a răspuns:

Eu inca nu am primit update-ul, dar mersi de pont, o sa urmaresc temperatura in idle, sa vad daca e la fel.

| Shyr00 a răspuns:

Poti sa intri in Windows Update options si sa iti pui inapoi versiunea veche de windows, poate te va ajuta.