| Xenoverse a întrebat:

Am laptop HP 15-g011sq si pe el am instalat Windows 7 pe 64 biti si cand dau check for updates, temperatura de la procesor pana 100 grade dar laptopul nu se opreste si de fiecare data imi face asa cand dau check for updates, ce e de facut?

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Pentru temperatura trebuie sa verifici racirea procesorului. La unele modele ai acces usor la ventilator (sub care se afla procesorul). Daca te pricepi, poti scoate ventilator si aspira bine, poti sa pui pasta noua pentru racire. Daca nu te pricepi, mai bine te duci la un service - mai mult de 50 lei nu ar trebui sa iti ia pentru o curatare si aplicare pasta.

| ziftode a răspuns:

Pune aida64 si da-i tools/system stress, bifeaza tot acolo
faza e ca nu e normal sa ti se incinga asa de rau calculatorul, indiferent ca procesorul e stresat la maxim
asa ca, cel mai probabil trebuie sa il cureti (se formeaza pelicula de praf in fata radiatorului si aerul de la ventilator nu mai circula)

| usAlexGTX a răspuns:

De încălzit, nu știu ce are, însă nu mai da check for updates, că Windows 7 nu va mai fi updatat niciodată, este un Windows vechi la care nu se mai lucrează. Dacă vrei să îți bagi update-uri, instalează-ți Windows 10happy