| anonim_4396 a întrebat:

Azi am schimbat pasta termoconductoara la laptop si tot imi apar 70-80 grade si nu este cald laptopul deloc, este rece, ce program imi recomandati?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

E cumva un Asus non-ROG? Ideea e ca temperatura aia e a procesorului, nu trebuie sa te friga tastatura ca el sa aiba si 90-100 in interior...

| Catalinlupu23 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Este Asus f550jx

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Eh, daca nu face throttle, atunci e ok. Incearca sa nu te mai joci pe el. Mizeriile astea ieftine de la Asus nu rezista mai mult de 4-5000 de ore in regim de utilizare care implica full load mai mult de 5% din timp.

| Catalinlupu23 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am dat 4000 de lei pe el, nu stiu daca e de mizerie

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Nu-s eu de vina ca ai dat pe el cit nu face... Oricum, ideea e ca la 90 de grade e teoretic ok: https://laptopmedia.com/......k-gl552jx/