| Necula_Liviu_1996 a întrebat:

Azi de dimineata mi-a cazut tableta jos si s-a spart putin intr-o parte, iar pe mijloc tot o dunga sparta, problema e ca jumatate merge jumatate nu touchscreen-ul... Ce sa fac?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O duci la un service sa o repare. Daca e o tableta ieftina mai bine iei alta ca iesi mai ieftin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate vine Mosul cu una noua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai un singur lucru:
sa o arunci la gunoi.

| SweetMinion a răspuns:

Daca garantia mai e valabila du-o la reparat.Si daca garantia nu mai e valabila, tot trebuie sa o duci la reparat, sau poate cine stie, vine Mosu' cu una noua.

| Dzeko7 a răspuns:

Pai depinde s-ar putea sa fie ecranul spart si touchscreen-ul sa fie inca bun asa ca vei iesi mai ieftin dar daca e si touch-ul spart te va costa ceva.Si de acasa nu ai ce face pentru ca nu il poti schimba singur.Du-o la un specialist.

| qMaduTzuu a răspuns:

Tu de acasa nu ai ce sa ii faci.Du-te la un centru de reparatii. Spune-le ce s-a inttaplat si ei or sa ti-o repare ( bine inteles contra cost ). bafta

| qMaduTzuu a răspuns (pentru qMaduTzuu):

Ca sa fie mai clar : nu ai ce sa ii faci de acasa deoarece e avariat si touchscreen-ul nu numai display-ul.

| lacra13 a răspuns:

Du-o la repara, nu ai ce sa faci

| nicuzaharia a răspuns:

Am avut si eu asa problema.ar trebui sa iti schimbi ecranul. daca doresti unul bun(original) te va costa 150 lei(ron)

| ExistentialBoy a răspuns:

Păi nu stiu... Oare ar trebui sa iti schimbi ecranul?