| Dlk_Costelush_1998 a întrebat:

azi mi am cumpărat o unitate noua cu următoarele componente Sistem Gaming eXpert v3 cu procesor Intel® i5-3470, 3600Mhz, 4GB, GeForce GT 710 2GB, 500GB, DVD-RW, + Tastatura, Mouse, eu as vrea sa ii mai adaug 4gb ram pe care ii am deja sunt ddr3 și cei după aceasta unitate tor ddr 3 sunt credeți ca se poate? Pot sa pierd garanția?

3 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Daca unitatea ai cumparat-o deja asambata de pe eMAG/altex/flanco sau alt site similar, sunt 100% sigur ca pe capacul de la unitate ai lipit un sticker mare cat casa pe care scrie ca daca il rupi pierzi garantia. Fara sa rupi stickerul nu poti deschide capacul, fara sa deschizi capacul nu poti umbla la componente. De asta urasc eu unitatile deja asamblate. Si nici nu te poti duce cu unitatea de unde ai luat-o sa zici ca vrei sa ii mai adaugi ceva, pentru ca nu iti permite garantia, care e valabila numai in caz de defect neprovocat de utilizator.

| Dlk_Costelush_1998 explică (pentru Arthiom):

Auzi ai idee cum pot afla ce placa de rețea am. deci ma chinui de o ora sa aflu. am dat la manage și nu scrie nimic

| dannyel86 a răspuns (pentru Dlk_Costelush_1998):

Descarca varianta portabila a utilitarului Aida64 si afli toate componentele din sistemul tau.
https://www.aida64.com/downloads
A doua din lista e versiunea utila.