| ady_3580 a întrebat:

Cand vreau sa imi bag melodii pe telefon etc imi zice ca n-am memorie, dar eu am un card de 2 gb Ce pot sa fac.
Dau funda crying va rog ajutati-ma

15 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

Pai aceeasi problema o aveam si eu.
Intra la setari si cauta pe acolo "Memorie" si apoi "Memorie implicita" si tot ce e acolo salvezi pe card nu pe telefon.
Bafta!

| MaydaneZ a răspuns (pentru valeeExpress):

Si daca am telefon BlackBerry Curve cum fac?happy

| TheLaw a răspuns:

Pai, niste detalii?
Ce telefon ai?
Iti apare vreo eroare?
Cat spatiu ai in telefon (fara card)?

Poate incerci sa-ti bagi fisierele direct in telefon.

Bafta!

| ady_3580 explică (pentru TheLaw):

Am telefonul Samsung star 2 s5260

| ady_3580 explică (pentru TheLaw):

Il am Samsung star 2 s5260

| Roibu a răspuns:

V atrebui sa procedei asa:
1 Reseteaza/Formateaza Telefonul
2.Formateaza Cartela de Memorie cea de 2Gb
Intra in Meniu-Setari telefon-Setari memorie- Resetaza setariile implicite/din fabrica.
Fisiere media-Cartela de Memorie- Formatare Cartela de Memorie
Dar ai grija telefonul tau s-ar putea sa fie setat ca atunci cand primesti prin Bleuthooff sa fi fost setat sa intre in meoria telefonului asa ca ar fi bine sa vezi toate satariile de Memorie si unde sunt stocate.
Daca nu reusesti singur du-te la Service Sft, si reprare telefoane mai mult de 10 lei nu ar trebuia sa-ti ia

| FcUcv a răspuns:

Eu zic sa formatezi cardul happy

| AntiNoobs a răspuns:

Sterge din poze, aplicatii, jocuri fara rost, melodii mai vechi, sau daca nu, cumpara-ti un card cu o memorie mai mare dar sunt destul de scumpebig grin

| mady9 a răspuns:

Pai se poate ca acele melodii sa iti intre pe memoria telefonului si trebuie sa intrii u la propietati si vezi acolo cata memorie mai ai si daca nu mai ai memorie sterge lucrurile vechi si neinteresante! big grin

| GlamiXD a răspuns:

Sa mai stergi ceva ca sa faci loc pentru alte melodii.

| assassinul95 a răspuns:

Daca nai melodii pe card reformateazal si daca ai melodii incearca un defragment sa vezi daca mere.baftawinking

| ady_3580 explică (pentru assassinul95):

Dar cum sa il defragment? am dat format si mi-a sters din ele

| assassinul95 a răspuns (pentru ady_3580):

Din windows cu un cablu de date dai la proprietati si intri la tools ai acolo defragment.bafta

| Riri0304 a răspuns:

1.poate nu merge deoarece e plin iti sugerez sa intri in setari si sa vezi daca mai ai loc 2. daca e plin poti sa mai stergi din jocuri sau poze/melodii care nu iti plac 3.ai putea sa iti iei unul mai mare

| andrajicarean a răspuns:

Uite cum sa iti spun... a iti trebuie card mai mare de memorie cati ani ai 2?