| anonim_4396 a întrebat:

.. care stie un program de facut un stick bootabil cu o imagine ISO BackTrack5 pentru ca eu am incercat si nu imi vede imaginea in D unde o am dar un windows 7 iso al vede trebuie un program anume? dau FUNDA raspunsului corect o seara buna...

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Cu YUMY http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/
poti pune pe acelasi stick de memorie, una sau mai multe distributii linux, windows, utilitare, orice iso butabil, deci si imaginea iso butabila de mai sus, iar la butarea de pe stick iti va aparea un meniu din care vei putea alege care iso sa porneasca.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Daca iso-ul nu e in lista YUMI, poti alege "Try unlisted ISO (GRUB)"
sau o distributie linux apropiata de ISO-ul pe care il pui pe stick.