| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Ce pareri aveti de Windows 11 Pro x64?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu sunt de parere ca este un sistem de operare bun, cel putin mie mi-a mers foarte bine pana acum, n-am avut nici o problema.

| Frank51 a răspuns:

E de treabă

| NLS a răspuns:

Incepe sa prinda contur, dar mai are destule probleme (mie nu imi vede scannerul de la multifunctionala, altora nu le merge sunetul bine, etc).

Fa-ti acum un stick bootabil cu el, folosind Rufus, pune-l bine, si instaleaza-l mai incolo cand va apara update-ul din toamna, fara sa ai netul conectat.
Apoi conecteaza netul si fa update (din Settings...)
In felul acesta posibil sa nu iti ceara cont de MS la instalare (cel putin asa se zvoneste la momentul actual).

In esenta, este tot W10, cu o alta interfata, si necesita mai multe resurse.
Se misca insa decent pe 2500K, si implicit pe un i3 actual
(i3 10100F, etc).

In afara de obligativitatea logarii intr-un cont MS in etapa instalarii, nu ma deranjeaza nimic cu adevarat la el.
Dar astept toamna, sa cada frunzele, si sa apara un fix, o dezlegare,... pentru imprimanta din dotare, J5720DW.

| Brizbriz a răspuns:

O sa fie, dar nu e inca
deci, stai pe windows 10, oricum, cand o sa fie, upgrade la win 11 e gratuit