| Tomoiagă_Răzvan_1997 a întrebat:

Ce se intampla daca pun Rami cu frecventa de 2133 MHz pe un Procesor care suporta doar 1600 MHz? Dau funda

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Performanta notabila intre 1600 si 2400Mhz nu vezi, dar vezi la buzunar. Ia memorii la 1600MHz cu voltaj 1.5 si latenta CL9 si esti gata
daca placa de baza suporta 2133mhz (oc)overclockate doar
dar o sa fi limitat de procesor dar de mers o sa mearga bine eu zic ia-ti un 1800 mhz intre cl7 si cl9 ai sa simti performanta

2 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Vrei sa zici placa de baza...din cate stiu eu rami vor merge cu o frecventa de 1333 sau 1600, dar nu te lua dupa mine, nu sunt sigur

| Tomoiagă_Răzvan_1997 explică (pentru FatUglyVirgin):

Am gresit un pic formularea intrebarii.Pe site-ul celor de la Intel spune ca procesorul meu suporta 1600/1333 MHz.Si ce se intampla combin RAMI 2133 MHz pe proc care suporta 1600/1333 MHz?