| AlinCosty a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa instalez windows-ul il am pe stick,dar nu stiu ce sa fac cand il introduc in PC dar nu se intampla nimic, nu stiu ce sa fac va rog sa ma ajutati urgent!

8 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Sunt foarte multe tutorialuri pe yt care iti zice destul de detaliat ce ai de facut.

| AlinCosty explică (pentru Crackman):

Pai recomanda-mi unul foarte bun daca vrei funda

| GPA a răspuns:

Simplu, doar să te asiguri că stick-ul nu este corupt (integritatea kitului de instalare).

Acum, apasă tasta f8/F10/f12 care îți deschide o fereastră cu "Boot option menu"

Selectezi calea : USB-HDD/USB Drive și aștepți să se deschidă kit-ul de instalare.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Fie setezi din BIOS sa booteze direct de pe stick, fie in clipa in care porneste calculatorul apesi F12/11/10/2 (depinde de motherboard) si ti se va deschide meniul de bootare, de unde alegi stickul. Asta desigur, daca acel stick este intr-adevar bootabil.

| AlinCosty explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Recomanda-mi un video tutorial pls

| MihaiPavel21 a răspuns:

Uite aici un tutorial care să te ajute:

https://youtu.be/PIsDtLdF4QE

Baftă