| FanicaFaraBaraJosFanel a întrebat:

CE trebuie sa schimb la pc meu sa nu mai am lag la jucuri de mari? Am ram de 2gb, procesor: pentium(R) Dual-Core...@2. 50GHz, sistemul pe 32 biti, Windows7, placa de baza ASRock G31M-S,Intel Bearlake G31

Răspuns Câştigător
| SeReNoo a răspuns:

Procesorul e bunicel, placa video ar trebui sa o ai cel putin 1gb(daca nu ai osibilitate de mai mult), ram cam putin.
Daca ai avea 3-4 gb ram ar fi mai bine.
Ram-ul nu face decat sa duca informatia mai reppede la procesor si la placa video + ca mai are si el rolul lui.
Daca iti pui pe pc 4 gb ram automat o sa-ti trebuiasca windows X64 bit

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce placa video ai?

| horia2012 a răspuns:

1. Trebuie sa maresti memoria dar e veche DDR2 la 800 MHz si e scumpa.
Ori cumperi inca o placuta identica cu ce ai acum ori iei un kit de 4 GB:
http://www.itarena.ro/......00c5c.html
schimbi placa video, dar depinde ce placa ai acum.

| Deliiiia a răspuns:

Sterge din fisierele ce ocup mult spatiu, dar nu sunt importante( Control Penal- Add/Remove Programs).

| Georgemy2 a răspuns:

Nu prea as schimba ceva la el. Inainte sa intri pe joc ai putea un restart la pc ai putea aveam pc obosit.