| Alin_Nicusor_Roman_2001 a întrebat:

cu câteva zile în urmă mă jucam pe laptop apoi dintr-o dată încărcătorul nu mai mergea, am aflat că s-a ars așa că vreau să iau altu și am găsit dar pentru ce am găsit e pentru Acer Aspire iar eu am nevoie pentru Acer TravelMate, am văzut că au același nivel de V are ceva dacă il folosesc pe cel de la Aspire la TravelMate? Vă rog ajutati-ma.
Dau fundă! sad

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Poti sa folosesti orice alimentator dar sa fie la acelasi voltaj si amperaj ca cel original.
te uiti la cel original si vezi ce scrie la DC OUTPUT s-au Dc OUT

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Trebuie sa aiba apmerajul acelasi sau mai mare.

Ai grija de unde cumperi, sa nu cumperi porcarii ieftine sau "la super oferta" NU EXISTA IEFTIN SI BUN!
Cel mai bine ar fi sa-l repari pe cel original sau cel mai bine sa cumperi SECOND HAND!