| GAdNuRi a întrebat:

cum imi pot da seama ce placa video am pentru a imi lo-a drivere? sad
Pentru ca majoritatea joocurilor nu imi merg si vreau sa-mi iau driver pentru placa.
imi puteti spune?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Pai sunt mai multe modalitati!
Fie scrii in start-run/search dxdiag si vezi toate informatile.
Fie folosesti softuri rpecum everest.
Dar cel mai bine, foloseste slimsdriver! Iti va instala automat cele mai noi drivere, asta fara sa te mai stresezi sa vezi ce componente ai.
Programul il descarci de aici=>http://www.driverupdate.net/ ps pentru jocuri poti folosi si gamebooster, iti va optimiza systemul special pentru jocuri=>http://www.iobit.com/gamebooster.html

| GAdNuRi explică (pentru ROB3RT89):

Iti multumesc foarte mult

| ROB3RT89 a răspuns (pentru GAdNuRi):

Pentru putin, nu ezita sa intrebi ori de cate ori ai nevoie!

5 răspunsuri:
| ZEYN a răspuns:

Daca ai o alta placa video in afara de cea de pe placa de baza care este pentru office in general nicidecum pentru jocuri fa setarile in bios selecteaza cealalta placa video apoi dupa datele de pe placa video din slotul PCI (ma gandesc) si iti va merge, pana nu vei face acesta setare poate daca bagi mufa in placa din slotul PCI tot placa video de pe placa de baza e activa...

SUCCES

| jacko a răspuns:

Foloseste GPU-Z, se instaleaza rapid si iti arata tot, cum se numeste si memoria ei.

| smashboy123 a răspuns:

Este un probram Everest Ultimate unde iti arata toate componentele din calculator.Dar cred ca ai driverul instalat daca poti intra in pc. Poate e prea slaba placa de nu iti merg jocurilewinking