| Myr3ll1994 a întrebat:

Am nevoie de un driver de la placa video incorporata dar nu am cd cu drivere si nu stiu de driver se descarc adica nu stiu ce placa video este ca nu imi scrie. cum sa imi dau seama ce driver am nevoie pentru placa video incorporata si de unde sa descarc?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

IStalează Everest Ultimate edition sau cel free.Programul ăsta o să îţi zică to ce vrei desprte configuraţîa hardware şi software a pcUlui tău precum şi monitorizezză temperetirile componentelor din PC(utilă daca faci overclock, de ezemplu). Progrămelul ăsta îl găseştri pe google reletiv repede.Succese.

| Ana213 a răspuns:

Daca e laptop poti gasi dupa modelul laptopului.

In device manager cum iti vede windowsul placa video?
Sau nu ti-o vede?

| Ana213 a răspuns:

In sfarsit mi am adus aminte : start/run/dxdiag/display

| Ana213 a răspuns:

Start/run/dxdiag/display ai acolo la display

| Myr3ll1994 explică:

Nu mi-o vede

| KLU a răspuns:

Instaleaza driver magician. programul ala o sa iti dea link-uri cu drivere pentru fiecare componenta care o ai in pc, dar trebuie sa ai un iq mai mare de 70 sa il poti folosi...