| Visrass a întrebat:

cum reformatez un Samsung s2 plus? vreau sa imi spuneti toti pasii... funda!

4 răspunsuri:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Scoti bateria/o pui la loc/apesi butonul de volum -(vloume down)+power si alegi din meniu wipe data/factory reset
atat!
Funda?

| Visrass explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Omule asta nu e resoftare, asta este aducere la setarile initiale, pierzi mesajele si aplicatiile

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru Visrass):

Asta era si ideea! sa revi la setarile initiale nu sa te folosesti de alt rom sa dai peste cap tot sistemul(lag, bug, miss, crah, etc) crede-ma ca stiu cativa baieti care au bricuit telefonul cu asa ceva, dar tu faci cum vrei...

| Komarov a răspuns:

Resoftare poate cu odin se face descarci custom rom-ul de pe net descarci odin conectezi samsungul il inchizi apesi power menu volum jos sau il bagi in download mode si acolo apare in odin ma rog sunt toturiale mai ales pentru Samsung