| FlyingSoul a întrebat:

Dau funda. Am nevoie de ajutor urgent. Fac un program ceva mai complicat in c++ si intampin o problema fara nici o logica: declar variabila "l" ca fiind intreaga (int lwinkingurmnd pe prcurs sa ia valori intre 1 si 4. Problema e ca la atribuire (l=3 de exemlu) valoare lui l nu se modifica. Am cautat daca cumva mai atribui din greseala ceva dar nu e asta. i-am dat un "cout

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa poza/captura de ecran/print screen la cod. Ce incepe pe TPU cu < dispare.

| FlyingSoul explică (pentru anonim_4396):

Aici e printul:
http://img443.imageshack.us/img443/3361/39714597.png
Am evidentiat declararea si atribuirea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FlyingSoul):

Pune tot codul sursa aici: http://pastebin.com/
Eventual si acele fisiere text. Si explica enuntul problemei. Ca nu prea inteleg mare lucru asa. As putea sa presupun ceva in legatura cu matricea player1 sau cu y-ul, ori la l=3 e valabil si alt IF si se face l=alta valoare...vad ca e un fel de comparatie intre litere mari si mici...banuiesc si eu cu acel 32.

Nu stiu ce sa zic...detaliaza toata problema asta cu avioane :D

| FlyingSoul explică (pentru anonim_4396):

E vorba de automatizarea Jocului de "avioane".

| FlyingSoul explică (pentru FlyingSoul):

Ce e cu site-ul care mi l-ai dat?

| FlyingSoul explică (pentru anonim_4396):

Ce e cu site-ul care mi l-ai dat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FlyingSoul):

E ideal pentru a salva codul sursa al unui program...si pentru a-l citi/descarca cu usurinta pe alt calculator conectat la Internet.

Cat despre programul ala cu avioane...nu stiu, n-am auzit, n-am facut vreodata...mai bine posteaza tot codul sursa, ca pana la urma ideea e de a urmari executia programului, nu sa inteleg ce vrea programul sa realizeze.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta cel mai probabil pentru ca nu intra pe niciun din acele if uri.