| cristian100 a întrebat:

DAU funda! Eu, prin 2012 am avut windows 7 ultimate 32 biti si am vrut sa il schimb.Am bagat CD bootabil si am instalat tot windows 7 ultimate 32 biti( pe care il folosesc acum.Dar cand pornesc calculatorul imi apare sa aleg ce windows sa pornesc.prima varianta: Windows 7 Ultimate si a doua varianta tot Windows 7 Ultimate. Dar acum il folosesc pe al doilea.Si nu am nevoie de primul windows 7. Cum fac sa il sterg si sa ramana doar asta care il folosesc acum? Nu uitati dau FUNDA si mersi foarte foarte mult.

Răspuns Câştigător
| sheamus12 a răspuns:

Stiu eu
dai pe Start->Run->msconfig->boot
si dai la windowsul care il folosesti set defaul windows si ii dai delete la cel care nu iti trebuie dai apply. dupa aceea iti apare o fereastra cu restart si dai restart. funda te rog?

| cristian100 explică (pentru sheamus12):

Mersii :X

| sheamus12 a răspuns (pentru cristian100):

Cu placere ajut cat stiu si eu
am avut si eu aceiasi problema si mi-am dat seama singur

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Cand il instalezi, atunci cand iti cere in ce partitie sa instalezi windowsul, selectezi partitia C si imediat sub ar trebui sa ai format/erase partition.
formateaza partitia si dupa instaleaza.

| Lance a răspuns:

Pai, ai reformatat HDD-ul cand ai instalat Windowsul iar? Daca ai doua partitii(de ex. ai HDD-ul impartit in 2, Local Disk D si E, de ex) trebuie sa dai delete partition pe acela care contine sistemul de operare - se sterge tot de pe aceea partitie - apoi creezi iar partitia(create partition, marimea anterioara,) reformatezi si dupa aia instalezi Windowsul nou. Urmeaza meniul dupa boot, si sterge partitia neaparat inainte sa alegi sa instalezi o noua versiune de Windows pe ea.