| Dangerous10 a întrebat:

De ceva timp am un program in calculator numit "Search Protect" si cred ca e un virus. Cand dau la Control Panel si dau pe "dezinstalare" spune "You do not have sufficent access to uninstall Search Protect. Please contact your system administrator". Precizez ca am Windows 8.
Cine ma ajuta sa il dezinstalez

Răspuns Câştigător
| CristianTheBest a răspuns:

Tu probabil ai 2 useri la PC. Intra pe administrator si o sa iti mearga sau eventual, daca zici ca nu ai decat un user intra in folderul cu install-ul si o sa ai pe acolo o pictograma cu Uninstall. Bafta! Daca nu reusesti, imi lasi mesaj.

| Dangerous10 explică (pentru CristianTheBest):

Am sters folderul unde era instalat si apoi a mers si de la control panel, iti multumesc mult!

| CristianTheBest a răspuns (pentru Dangerous10):

Pentru putin!winking

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Așa pățești dacă instalezi softuri ca românu(next, next, finish(că merge și așa)). Search protect e doar o aplicație „fantomă" ce ți-o baga pe gât, alte aplicații care-și aiu banii din promovarea acestui produs software de calitate proastă.Nu e virus că e un fel de adware legal și se poate dezinstala din safe mode sau folosind ununstaller-ul de la utilitarul Glary Utilities(gratis pentru uz personal doar!). Succes