| mariansarivan a întrebat:

de ceva timp daca pornesc calculatorul monitorul imi arata asrock placa de baza adica meniul de bios iar cand vrea se intre in boot se inchide si tr sa apas eu pe butonul power de la monitor puteti sa imi spuneti ce ar putea fi

6 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

Ai cumva si placa video onboard si separata?

| mariansarivan explică (pentru Sp33dyt):

Placa e nVIDIA ge force 210 si e una onboa si una nVIDIA separata si monitoru e conectat la ce-a separata

| Sp33dyt a răspuns (pentru mariansarivan):

Scoate placa video nVidia si incearca sa bootezi doar cu cea onboard

| mariansarivan explică (pentru Sp33dyt):

Am incercat oneboard moarta nu face nimic

| stlucian a răspuns:

Verifica cablurile si sfatu meu e sa desfaci pc-ul sa stergi tot prafu de la procesor, sursa, placa video, rami, sa le mai asezi o data.
Nu sunt sigur ca si la tine e la fel, insa eu cand am avut aceasta problema, asa am facut, si mi-a mers dupa aia.

Poate sa fie o problema cu frecventa de refresh a monitorului, incearca o valoare mai mica si vezi daca mai are acel simptom.

Poate ceva condensatori umflati/bombati in monitor

http://i42.tinypic.com/2v9ag5v.jpg

http://www.incepator.pinzaru.ro/wp-content/uploads/condensator.jpg

http://blogs.msdn.com/......dCapSm.jpg

| picard20 a răspuns:

Buna seara! Ar puteafi infectat cu virusi,insa cum nu aveti acces la antivirus daca intra numai in bios si se inchide, aveti doar doua alternative:fie sa va reinstalati Windowsul (daca aveti un CD sau DVD bootabil), fie si mai recomandat, sa il duceti la un service, fiindca cei de acolo au pregatiresi experienta pentru a solutiona cu bine astfel de probleme. Va doresc mult succes!