| AlexandruMarculescu a întrebat:

Salut,TPU! De curand am inceput sa folosesc antivirusul Windows Difender.Mi se pare bunicel.Ce parere aveti despre el? Daca parerea este negativa recomandati-mi un alt antivirus.Dau funda! 1

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Parere? e o Castana.
daca vrei un antivirus free ai de unde alege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eset nod32, nu te lasa la nevoie

| AlexandruMarculescu explică (pentru anonim_4396):

Este gratuit sau trebuie sa platesc un abonament anual? Stiam ca abonamentul la Eset este foarte scump.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandruMarculescu):

Eset nod32, poti incerca varianta gratis 30zile oricand.
Am luat virusi cu Avira/Avast(aletele) instalate, Eset a blocat fisierul cu virusul inainte sa il deschid/descarc.
Eset varianta full este si mai bun.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Exista varianta gratuite mult mai bune.
Avira este una dintre ele, mai ales ca au cumparat si AVG, alt antivirus destul de respectabil.
Avast este cealalta. Il folosesc pe Windows de siguranta si nu am avut probleme pana acum.
BitDefender are si el varianta sa gratuita, trebuie doar sa iti faci un cont si sa te loghezi cu el in antivirus pentru a fi activ.
Windows Defender nu este fericirea de pe lume, in teste iese pe undeva pe la "decent", dar este oricum mai bine decat nimic. Insa oricare dintre cele trei solutii de mai sus sunt mult mai bune decat el.

Windows Defender este bunicel, dar mai bine mergi cu Avast.