| RuTaCaTe a întrebat:

De curand am o placa video xfx dg 7950, 3 gb si in full load am putin peste 80 de grade. In utilizare normal, browsing am undeva la 50 de grade. I-am schimbat pasta termoconductoare dar fara efect. Jocurile testate au fost GTA 5 si ETS 2. Ar trebui sa imi fac griji pentru aceste temperaturi? Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Pe "full load" nu prea cred, dar pe browsing ar fi ok si mai putin. Vezi cum ai airflow-ul prin carcasa, fa si-o curatare/degresare a ventilatoarelor; preferabil sa nu ai racire pasiva.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Revino cu intrebarea cand atingi 110grade
la 80 in jocuri o placa video care se termna cu x950 e putin normal

| Mary012 a răspuns:

Salut, ce pot sa iti spun este sa cureti tot pc-ul de praf, sa ai grijă ce pastă termoconductoare folosesti ( cele ieftine nefiin eficiente) si sa incerci sa joci jocurile la o rezolutie mai mica alte variant enu prea stiu...