| TomaKa1900 a întrebat:

De curand imi "turuie" ventilatorul de la procesor
(cred)
Dar Nu intodeaua, doar cand m-a jucam jocuri, daca ascultam muzica nu turuia
Acum vad ca turuie dar mai incet cand ascult muzica decat cand ma joc
De la ce o fi? (Mentionez ca l-am curatat de praf cu aspiratorul la putearea cea mai mica si cu o micuta pensuula (pe hard si carcasa))

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigur ca din procesor se aude?
Nu cumva din hard disk? Probabil joci jocuri care forteaza procesorul, ori hardul are erori sau s-a defectat.

| Sorinutsu a răspuns:

Salut, din moment ce tu l soliciti, e logic sa "turuie", atunci coolerul tureaza mai mult, cu cat procesorul este utilizat mai mult, schimba pasta termoconductoare, eventual desprinde coolerul si curata l bine, de la hard nu cred ca e, bafta

| TomaKa1900 explică (pentru Sorinutsu):

Nu ati inteles..acum turuie si cand intru pe internet..si nu am cum sa-l solicit cand am 3. 0ghz...
Daca ar fi de la hard disk, ce i-as putea face? defragmentare, ce?
Mentionez ca imi apare o eroare cand imi arata destopul(nu gaseste color.vbs)

| TomaKa1900 explică (pentru TomaKa1900):

Am uitat sa va spun ca odata la 2 saptamani imi arata o eroare gen, un program sau componenta va transmite un mesaj si imi da ecranul albastru