| azazel21 a întrebat:

Deci,am instalat google chrome, merge bine nu am lag cand navighez dar atunci cand ascult ceva pe youtube si in acelasi timp stau pe fb/forum/alte pagini se intrerupe sunetul.Ce ii pot face pentru ca nu as vrea sa imi schimb browserul deja.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce procesor si memorie ram ai?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| RB26DETT a răspuns (pentru neluL):

Acelasi lucru pateam si eu cu pc-ul meu, instaleza-ti mozilla firefox, iti va merge totul mult mai bine, de exemplu, cand stateam pe yt de pe google chrome, nu puteam sa ma uit la videouri nici la 240p, toate sacadau dar acum ma uit full hd fara sa sacadeze cu firefox!winking

| neluL a răspuns (pentru RB26DETT):

Acelasi browser folosesc si eu fara probleme.

| azazel21 explică (pentru neluL):

Dual core 1, 5ghz(3000mhz total) 1gb ram -windows xp

| neluL a răspuns (pentru azazel21):

Aaaa e slab! Din cauza procesorului si memoriei ram face asa, in special procesorul!
Curata cookie si cache din browser!
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).
SAU - Apasa simultan tastele CTRL + SHIFT + DELETE (fara plus) si selectezi "the beginning of time" in romana "de la inceput". Bifeaza toate casutele pentru curatarea browser-ului si da click pe "Clear browsing data"

Instaleaza cea mai noua versiune de flash player de aici -> http://get.adobe.com/flashplayer/ Si debifeaza ceea ce-ti apare deasupra linkului de download! Vezi foto http://i.imgur.com/8gfgmt8.jpg ->orice ar fi trebuie sa debifezi. Asa se instaleaza doar Adobe Flash Player. La instalare inchide toate programele + browserul.
Succes!
Daca face la fel, instaleaza-ti Mozilla Firefox.