| Johnnyx1 a întrebat:

deci urmatoarea mea intrebare este:
Am facut un site micut si am creat un fisier style.css si as vrea sa fac un fel de panou de admin si as vrea daca cumva sa pot face ca din browser sa modific coduri in acel fisier fara sa il mai deschid cu notepad++ sau alte programe sa intru in panou sa modific ce vreau acolo si sa salvez daca cineva stie cum pot face o simpla pagina php din care sa modific continutul si apoi sa il salvez cine ma poate ajuta are funda!
Multumesc

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci tu practic vrei sa iti faci propriul editor online?

sunt sigur ca exista IDE uri care permit modificarea remote a fisierelor. Netbeans sigur are un asemnea plugin

| Johnnyx1 explică (pentru suntserios):

Salut da asa vreau sa fac am incercat sa folosesc acele coduri php de flopen si write, read dar am reusit doar sa afisez acel scris din fisierul style.css sa modific si sa salvez nu am reusit, si poti sa ma ajuti sa fac rost de acel plugin te rog happy?

| StefanKogut a răspuns:

Folosesti fopen pentru preluarea fisierului, uite ai aici info despre asta http://www.w3schools.com/php/php_file_open.asp, dar continutul trebuie sa-l afisezi intr-un control care sa-ti permita editarea in browser, jQuerry are asa ceva, http://jqueryte.com/.

| Johnnyx1 explică (pentru StefanKogut):

Nu prea reusesc sa fac