| anonim_4396 a întrebat:

Detin un telefon Meizu M3 Note si de curand a aparut un nou update la o versiune noua la telefon. Am descarcat versiune dar apare o eroare sau e corupt cand dau restartare pentru actualizare "firmware corupt", trebuie sa copiez "update.zip" in root directory din telefonul meu. Si nu stiu cum sa fac acest lucru ca sa actualizez, va rog ca sa ma ajutati cine stie, o sa va multumesc mult! Daca doriti detalii, intrebati-ma. Versiunea noua e: 5.1.11.0G! Mersi mult anticipat!

1 răspuns:
| Iugas a răspuns:

Se pare ca e o eroare frewcventa la telefoanele Meizu.
Vezi in linkul de mai jos (forumul Meizu) instructiuni de remediere:
https://forum.meizufans.eu/topic/1889/flyme-4-2-2-2-firmware-corrupt-error
Baga link-ul in google translate daca nu te descurci cu engleza.